aşık olduğunu söyleyememek

 • vahimin en vahim olanıdır. kişi boku yemiş edasıyla gezinir durur. hele birde kız arkadaşı varsa vay halinedir.

  2
 • kişinin sevdiğini kaybetmesinin en acısıdır. utanırsın, çekinirsin, seversin, üzülürsün ama bir gün gelir başkası hiç çekinmeden şakkadanak söyler ve kızı alır götürür. veya kız da seni seviyordur senin sevdiğini söylemeni bekliyordur ama karşılık gelmediği için gitmeye karar verir. işte bu an her şeyden vazgeçip kıza açılınan andır. belki gelir, belki gider...

  sevgi bekletmeye gelmez diye bir söz vardı.

  1
 • özgüven eksikliğinden kaynaklanabilir.bu durumdan mustarip insanlara muhtaç olduğu gazı vermek,her türk vatandaşının arkadaşlık görevidir.

 • aşkını içine gömüp, orada saklamaktır.

  kişinin kendi tercihidir, saygı duyulması gerekir.

  2
 • kabullenememe durumu.

 • kişinin kaybetme korkusundan kaynaklanan durumdur. der ki kendi kendine varsın sevgilim olmasın yanımda olsun kokusunu alayın göreyim o yeter bana.

  1
 • -olm sitret sen daha iyilerine layıksın?
  -mesela abi?
  -dur bi düşüniyim... şu sidikli fatma var ya mahallede; o olabilir.
  -abi siktir git!)

 • boşver söyleme içinde kalsın bir süre.canına tak ettiği anda birden ağzından çıkması çok daha güzel.
  planlı programlı şeyler hep can sıkıcıdır.

 • birinin şahsınıza aşık olduğunu farketmek gibi düşünüp yola çıkıldığında sanki kolaylaşır söylemek.

 • kadınsanız, toplumun size dayadıkları yüzünden hapsolduğunuz eylemdir. eğer söylerseniz siz kaşınmış olursunuz. toplum evrimleşene kadar iki üç yüzyılcık daha susalım bakalım.

 • bu eylem arabesk şarkılara ilham kaynağı olmuştur.

 • aşık olduğu kişi başka biriyle çıkmaya başlayınca siki tuttuğunu anca farkedecek olan insan tarafından yapılır.

  saçmadır bence. hayır ne kaybedebilirsin ki. belki de çok güzel şeyler olacak. çat diye söylemek lazım demiyorum ama hiç olmazsa bir sinyal ver !

 • en doğru eylemdir.söyleyip şişirmenize gerek yoktur.zaten söyleseniz bile size berebilceğniz tepkiyi bilezsiniz.bu riski almak akıl karı değildir.red edilince gelip zırlamayınız.zırlayanlarada kötü davranmayınız.onlarda candır.sevmek nedir herkes anlayamaz.siz elmayı seviyosunuz diye elma da sizi sevmek zorunda değildir.siz elmanın sizi sevebilme ihtimalini sevmeye devam edin.gün gelir sizi sevdiğniz elmanın sizi sevdiğide olur.

  1
 • "eeeeh yeter lan" diye zırtlayıp söyledikten sonra reddedilmekten iyidir. süreyi fazla uzatmamak , ergen hallerine bürünmemek lazım.

 • kimileri seviyorum der ezberlemiştir , kimiler diyemez çünkü gerçekten sevmiştir...

  1
 • sadece gerçek hayatta olur...

  söylemek dimi? dile getirmek yani...ve de esas kadına söylemekten bahsediyoruz sanırım...
  açılmak diyelim o zaman...
  ne güzel kelime dimi? ''açılmak''...

  sadece gerçek hayatta olur ve hep olur... koruyamazsın kendini bu eylemsizlikten...
  koruyamazsın derken, söyleyememekten...
  diyelim ki söyledin...
  işte o zaman ''en aşık'' olan sen olamazsın ki...
  söyleyebildiğine göre senin aşkın o'nun aşkına göre daha hafiftir...
  bu böyledir...
  seninki de aşktır evet...ama o'nun aşkının yanında pek bir önemi yoktur bu aşkın...
  ki o aşkını söyleyememiştir...sen söylemişsindir...
  sadece gerçek hayatta olur aşk...
  kendi içinde yaşarsın...
  susarsın....

  1
 • araf'ta kalmaktır.
  pişman olmaktır sonradan..
  sonra öyle kalmaktır,
  sonu yalnızlıktır.

  1
 • bitmeyen aşka yaşamak isteyen insanin yapmasi gereken şeydir.

 • yeşil ışığı göremeyen kişinin düştüğü durumdur. yazıktır.

  belki de en güzeli böyledir paşam, üzülmeyin.

 • aslında bu konu hakkında yazmayasım vardı; bunun için çok da direndim fakat işin ehli sayılabileceğimi düşünmem direnişimi kırdı.

  konuya pek çok farklı noktadan yaklaşıp, deneyimlerimi düşüncelerimle harmanlayarak buraya roman tadında bir yazı yazabilirim ki bu da sizi sıkar. tabi ben sıkılmam yazmaktan ama gerçekten o kadar uzun zamanım olduğunu sanmıyorum, en azından şu an için.

  zayıflık der kimileri, kimileri maç başlamadan kaybetmeyi kabullenmek der, kimileri cesaretten dem vurur kimileri de daha başka negativist ithamlar ortaya atar. siz onları boşverin, derler onlar öyle.

  zayıflık değildir bazen. seversiniz ama kendinizce haklı sebepleriniz vardır, söylememeyi tercih etmişsinizdir. ne de olsa aşkın temel işlevi seven ve sevilen insanın mutlu olmasıdır. söyleyen siz olmasanız bile, sizin gerekçelerinize sahip olmayan biri söylemiştir sevilene sevdiğini; mutludur sevilen, sizinle paylaşacak kadar. hayat her zaman bulutlarla kaplıdır. sadece bazen rengi değişir bulutların; sevilen aynı zamanda kırılan olur kimi zaman, teselli fabrikası da, tamirci de sizsinizdir tabi. bilirsiniz ilk günkü gibi olmaz hiçbir tamirat ama öylece kırık da bırakamazsınız sevileni. ve yıllarca sürüp gider bu döngü hep böyle. hani demiştim ya: aşk özünde iki insanın aynı anda mutlu olmasıdır diye... sevilenin mutluluğuyla ya da sevilenin kırıklarını mutluluğa dönüştürüp onun mutluluğundan mutlu olabilen ve bunu defalarca tekrarlayabilen bir seven, ne kadar zayıftır? sevdiğini söyleyememek yani söylememeyi tercih etmek; bazen güçlülüğün kanıtıdır.

  1

bizi takip edin