Array ( [action] => home )

devlet kendi şiddetine hukuk bireyinkine ise suç adını verir

başlık içinde ara araştır tümünü gör
detaylı başlık içi arama:
kelime:
yazar:
 1. bir max stirner sözü. düşününce aslında üzerinde durulması gereken bir konu.
  neandertal adami 30.09.2011 03.19
 2. anarşist bir adamdan duyulabilecek bir cümle.
  kaynak gösterilse temiz olur doğru olur, ayrı.
  levye 30.09.2011 04.37
 3. devletler en çok şiddet uygulayanlardır. fakat bunu hukuk adı altında değiştirerek, geliştirerek, soslayarak halkın önüne koymuş, öylesine normalleştirmişlerdir ki, hiçkimse ters giden bir şeyler olduğunu farketmez. burada sözünü ettiğimiz şiddet iki tane jop değil, bunu belirtmeme gerek yoktur herhalde. ve eleştirdiğim şimdiki hükümet olmamakla birlikte, herhangi bir hükümet de değil aslında. çünkü devlet kurumunun başına kim gelirse gelsin, zamanla yozlaşacak ve yine "legal mafya" konumunu alacaktır.
  migra 30.09.2011 05.30
 4. devlet denilen olgu bir toplu irade sonucu ortaya çıkar yani toplumdaki bireylerin ortak iradesi devleti oluşturur bu yüzden devletin toplum yaşayışı üzerine kurallar koyması ortak iradenin kararıdır.

  devlet toplumsal düzenin bekçisidir kurulu sistem ne ise (faşizm,kapitalizm,komunizm ) devlet mevcut sistemin varlığının devamı için refleks tepkiler gösterir . bu yüzden tarihi devrimler hep savaş ve mücadele sonucu ortaya çıkmışlardır kısacası hukuk ile devlet iki ayrı kavramdır devletin şiddeti hukuk demek konuyu bilerek sulandırmaktan başka birşey değil hukuk evrensel ve devletler üstü bir kavramdır bu sebepledir ki devletler bile kendi aralarındaki sorunları çoğu zaman hukuk kullanarak çözerler.
  tamnamazhocasiyusuftabaz 30.09.2011 10.24
 5. max stirner gibi bir adamdan duyulabilecek sözdür. ayrıca devlet bazen kendi şiddetine demokrasi götüreceğiz de diyebiliyor. olabiliyor böyle şeyler.

  lakin max stirner için söylemek gereken bir kaç cümle daha var; zamanın anarşistlerinin kendisini pek sevmese de - bireyci olduğu için - ve anarşist olmadığını söyleseler de bir çok insana fikir babalığı yapmıştır. adamın köküdür.
  anarsik coban 30.09.2011 12.30

sözlük kısayolları: g - güzelinden / n - neler oluyor / b - bugün / k - karışık / s - senden sonra / a - ara / m - mesajlar

bu sayfada devlet kendi şiddetine hukuk bireyinkine ise suç adını verir başlığı hakkında kötü sözlük yazarlarının yazdıkları subjektif yorumlar bulunmaktadır ve devlet kendi şiddetine hukuk bireyinkine ise suç adını verir ile ilgili tüm içeriği sözlük yazarları oluşturmaktadır. devlet kendi şiddetine hukuk bireyinkine ise suç adını verir başlığına yazılanların hepsi doğru olmamakla beraber sadece kötü sözlük yazarlarını bağlamaktadır.
kötü sözlük olarak amacımız, yazarlarımız sayesinde sürekli gelişen, değişen bir bilgi ve paylaşım platformu oluşturmak ve bu platformun mümkün olacak en az kısıtlamayla gelişmesini ve güzelleşmesini sağlamaktır. kötü sözlük hepimizin katkılarıyla gerçeklerin yazıldığı, okunduğu, tartışıldığı, kritiğinin yapıldığı bir ortam olabilmek için yola çıkmıştır. (sıkıcı kısım başlıyor) ayrıca kötü sözlük'te yazılan her şey doğru olmayabilir, site içeriği 18 yaşından küçükler için sakıncalı da olabilir. dünyayı ele geçirmek gibi bir amacımız olmamasına rağmen tüm içerik creative commons by-nc-nd koşulları ile lisanslanmıştır.

bir takım şeyler:Onep Burun Estetiği · Onep Meme Estetiği · blog · sosyal sorumluluk · kullanım koşulları · gizlilik · künye · google+

Kötü Sözlük'ün içerik yönetimi, kontrolleri ve optimizasyon çalışmaları Tam SEO tarafından yapılmakta ve kötü sözlük hosting altyapısını labina.com.tr tarafından sağlanmaktadır.