güzelinden
(güzelinden getirir)
Array ( [action] => home )

engelli insana karşı yapılan yanlış davranışlar

başlık içinde ara araştır tümünü gör
detaylı başlık içi arama:
kelime:
yazar:
 1. (bkz: dilenci muamelesi yapmak)
  (bkz: yetersiz görmek)
  (bkz: acımak)
  vb vb
  nefes 03.12.2011 01.41
 2. otobüslerde yer vermemek.
  verin lan yerinizi orospu çocukları.
  kuvelbel 03.12.2011 01.41
 3. dibindeyken " aaa bu adam kör" diye bağırmak.

  insan bazen yanındakinden utanıyor.
  mekatronick 03.12.2011 14.17
 4. en yanlışı engellerini hissettirmektir.
  eslesemeyenhomologkromozom 03.12.2011 14.43
 5. onlara karşı aşırı hassas davranmaktır. onlara davranış biçimi; engelli olduğunu sürekli ona hissedirecek biçimde olmamalıdır. bu onlarda kendisine acındığı için öyle davranıldığı hissini uyandırır ki bu da özgüveni yıkan bir şey. kaldı ki engelli insan hayatta kalmak için sağlıklı bir insandan daha güçlü olmak zorundadır ve özgüvenlerine yapılacak bir saldırıyı diğer insanlara nazaran daha çok koruma eğilimindedirler. bu davranışlar onu üzeceği gibi asabi olmasına da neden olur. neticede yetişkin bir insan sırf engelli diye çocuk muamelesi görmek istemez diye düşünüyorum.
  dagger 25.01.2014 23.15
 6. görme engelli vatandaşların rahat hareket edebilmeleri için yapılmış sarı şeritli yola esnafların masalarını koyması. bu sarı şerit üzerine arabaların parketmesi çok yanlıştır.
  lamara 25.01.2014 23.21
 7. bazen sobaya dokunmak gerekir sıcak olduğunu anlayabilmek için, engelli insanları anlamak için
  bu tarz bi deneyim hoş olmaz bu yüzden empati yeteneğimizi artırmamız lazım.
  kör bi adamın direğe çarptığını görmüştüm çok uzaktaydım engel olamadım,
  hala aklımda dün gibi.
  placebo_as 25.01.2014 23.30

sözlük kısayolları: g - güzelinden / n - neler oluyor / b - bugün / k - karışık / s - senden sonra / a - ara / m - mesajlar

bu sayfada engelli insana karşı yapılan yanlış davranışlar başlığı hakkında kötü sözlük yazarlarının yazdıkları subjektif yorumlar bulunmaktadır ve engelli insana karşı yapılan yanlış davranışlar ile ilgili tüm içeriği sözlük yazarları oluşturmaktadır. engelli insana karşı yapılan yanlış davranışlar başlığına yazılanların hepsi doğru olmamakla beraber sadece kötü sözlük yazarlarını bağlamaktadır.
kötü sözlük olarak amacımız, yazarlarımız sayesinde sürekli gelişen, değişen bir bilgi ve paylaşım platformu oluşturmak ve bu platformun mümkün olacak en az kısıtlamayla gelişmesini ve güzelleşmesini sağlamaktır. kötü sözlük hepimizin katkılarıyla gerçeklerin yazıldığı, okunduğu, tartışıldığı, kritiğinin yapıldığı bir ortam olabilmek için yola çıkmıştır. (sıkıcı kısım başlıyor) ayrıca kötü sözlük'te yazılan her şey doğru olmayabilir, site içeriği 18 yaşından küçükler için sakıncalı da olabilir. dünyayı ele geçirmek gibi bir amacımız olmamasına rağmen tüm içerik creative commons by-nc-nd koşulları ile lisanslanmıştır.

bir takım şeyler:Onep Burun Estetiği · Onep Meme Estetiği · Startatil.com ·blog · sosyal sorumluluk · kullanım koşulları · gizlilik · künye · google+

Kötü Sözlük'ün içerik yönetimi, kontrolleri ve optimizasyon çalışmaları Tam SEO tarafından yapılmakta ve kötü sözlük hosting altyapısını labina.com.tr tarafından sağlanmaktadır.