eşek sikenler acaba metalci olabilir mi

 • muhafazakar cephede tarafımızca gündemden düşmeyen sual.

  biliyorsunuz ki arkadaşlar demokrasiye yaklaştığımız şu günlerde, kemalist düzenle büyük bir hesaplaşma içindeyiz. gerek türban olsun, gerek dini eğitimin müfredata iyice yedirilmesi olsun, gerek bu topraklardaki etnik farklılıkları sunni müslüman çatısı altında toplama gayreti olsun, paso hesap kitap peşindeyiz. bunların hepsinin hesabı şu an soruluyor. fakat henüz anadolu'da sikilen eşeklerin hesabını hangi kitleye ödeteceğiz bilememekteyiz.

  canımızdan çok sevdiğimiz kardeşimiz mehmet baransu geçenlerde elinde bavulla bizim parti binasına geldi. elinde bir çok gizli belge olduğunu, ve bizim bi türlü içinden çıkamadığımız "sikilen eşekler" davasının hangi zevat tarafından yapıldığının bu belgelerde yazılı olduğunu söyledi. gözlerimize inanamadık.

  "aman mehmetciğim deyiver hele, kimmiş bu deyyuslar" demeden edemedik. bavuldan bir dosya çıkardı. dosya kapağında "anadolu'da sikilen eşekler dosyası" yazıyordu. hızla incelemeye başladık dosyayı.

  bu adi fenalığı yapanları şu cümleyle özetliyordu dosya; kasket ve yelek giyen, köylü görünümlü, içlerinden birkaçının muhtarlık gibi önemli yönetim kademelerinde görev yapmış metalciler, bir takım eşekleri sikerek anadolu'daki sapkınlıkları yaşatıyorlar.

  akıllara durgunluk verici gerçekten.

  bizi takip edin