Array ( [action] => home )

fibonacci sayıları

başlık içinde ara araştır tümünü gör
detaylı başlık içi arama:
kelime:
yazar:
 1. batı dünyasında o güne kadar kullanılan romen rakamlarının yerine arap rakamları kullanılmıştır. romen rakamları ile arap rakamları arasındaki en önemli fark arap rakamlarından 0'ın sayı olarak kullanılmasıdır. fibonacci ondalık sayıların üstünlüğünden yararlanarak matematikte bir dizi keşifre bulunmuştur. doğada düzensiz gibi görünen hareketlerin, belirli kurallara göre kendi içlerinde düzenli olduğunu matematiksel sayılarda da ispat etmiştir. orta çağ'da resim sanatından çok kullanılan altın oran 1,618" da sayılar arasındaki bu ilişkilerle ortaya çıkmıştır.

  fibonacci sayı dizisi 0 ile başlar, sayı dizisi hep bir önceki ile toplanarak elde edilir.
  0, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55 gibi...
  bu diziden her üçüncü 2 ye bölünebilir, her dödürcüncü sayı 3'e bölünebilir, her beşinci sayı kesirsiz olarak 5'e bölünebilir, her altıncı sayı 8'e bölünebilir.
  chicqo 24.05.2010 09.40
 2. altın oranı bulmak için değil, tavşanların üreme sonrası sayılarının artışı için düşünülmüş sayı dizisi.
  sacredscythe 26.05.2010 17.36
 3. hayatın bir çok alanında karşımıza çıkan sayılardır.bir organizasyon yaparsınız yada bir oluşum içine girersiniz.siz bir kişiyle konuşup ikna edersiniz.o gider başka biriyle konuşur ikna ederse 3 oldunuz demektir ve böyle böyle devam eder.


  hayatın özüdür fibonacci sayıları.
  josewashere 18.02.2011 22.33
 4. (bkz: lateralus)
  xear 18.02.2011 22.37
 5. forex piyasasında da sıkça kullanılır. düzgün kullanıldığında kazandırır.
  sakas 18.02.2011 22.38
 6. her sayının kendinden önceki sayıyla toplanması sonucu oluşan sayılardır.

  0 1 1 2 3 5 8 13 21 34 55 89 144 ... şeklinde devam eder.
  empatikvesempatikgenc 27.02.2012 12.56

sözlük kısayolları: g - güzelinden / n - neler oluyor / b - bugün / k - karışık / s - senden sonra / a - ara / m - mesajlar

bu sayfada fibonacci sayıları başlığı hakkında kötü sözlük yazarlarının yazdıkları subjektif yorumlar bulunmaktadır ve fibonacci sayıları ile ilgili tüm içeriği sözlük yazarları oluşturmaktadır. fibonacci sayıları başlığına yazılanların hepsi doğru olmamakla beraber sadece kötü sözlük yazarlarını bağlamaktadır.
kötü sözlük olarak amacımız, yazarlarımız sayesinde sürekli gelişen, değişen bir bilgi ve paylaşım platformu oluşturmak ve bu platformun mümkün olacak en az kısıtlamayla gelişmesini ve güzelleşmesini sağlamaktır. kötü sözlük hepimizin katkılarıyla gerçeklerin yazıldığı, okunduğu, tartışıldığı, kritiğinin yapıldığı bir ortam olabilmek için yola çıkmıştır. (sıkıcı kısım başlıyor) ayrıca kötü sözlük'te yazılan her şey doğru olmayabilir, site içeriği 18 yaşından küçükler için sakıncalı da olabilir. dünyayı ele geçirmek gibi bir amacımız olmamasına rağmen tüm içerik creative commons by-nc-nd koşulları ile lisanslanmıştır.

bir takım şeyler:Onep Burun Estetiği · Onep Meme Estetiği · blog · sosyal sorumluluk · kullanım koşulları · gizlilik · künye · google+

Kötü Sözlük'ün içerik yönetimi, kontrolleri ve optimizasyon çalışmaları Tam SEO tarafından yapılmakta ve kötü sözlük hosting altyapısını labina.com.tr tarafından sağlanmaktadır.