Array ( [action] => home )

finlandiya türkiye eğitim sistemi karşılaştırması

başlık içinde ara araştır tümünü gör
detaylı başlık içi arama:
kelime:
yazar:
 1. tanım: finlandiya devleti ile türkiye devletinde mevcut olan eğtim sistemlerinin karşılaştırmasıdır.

  kanım: finlandiya'nın eğitim sistemi, öğrencilerin hayal dünyalarını geliştirip aynı zamanda, doğayı ve çocuklukta öğrenilmesi gereken şeyleri öğrenmeye yöneliktir. türkiye'deki eğitim sistemini hepimiz görüyoruz
  http://video.milliyet.com.tr/finlandiyada-egitim-ogretim-farki_1_45780.htm

  arkadaşlarla yaptığımız yorumlar:
  ben:
  eğitim sistemini değiştirelim. eğitim-öğretim yılını 8-9 ayla kısıtlı tutmayalım. 12 aya yayalım. tabi, ders saatlerini kısaltıp, okulu da, öğrenci için, işkence değil, zevkle geldiği bir yer haline getirmek gerekir.

  arkadaş: sorun zaten cok uzun saatler, cocuklar kendilerine zaman ayiramiyor, cocukluklarini cocuk gibi yasayamiyorlar! sosyal projelere gonullu katilmak icin bile zamanlari yok! zorunlu egitim 13 yila cikmali ama egitim saati azaltilmali bence! ve serbest kiyafete gecilmeli! ayrica odevlerde yaraticilik kullanilmali!

  yine ben: kesinlikle. aynı zamanda, ilk senelerde, öğrencilere "türkiye'nin kuzeyinde mısır, güneyinde pamuk yetişir" diye, öğrenci için boş bilgileri, hayatlarında görmeyecekleri orağı falan öğretmek anlamsız. ilk senelerde el becerilerini geliştireceksin. sonra yetenek ölçeceksin, ona göre meslek hayatına hazırlayacaksın. aynı zamanda, yeteneğine göre meslek seçimi çok önemli.

  uzatılabilir
  bertunum 30.11.2010 12.40

sözlük kısayolları: g - güzelinden / n - neler oluyor / b - bugün / k - karışık / s - senden sonra / a - ara / m - mesajlar

bu sayfada finlandiya türkiye eğitim sistemi karşılaştırması başlığı hakkında kötü sözlük yazarlarının yazdıkları subjektif yorumlar bulunmaktadır ve finlandiya türkiye eğitim sistemi karşılaştırması ile ilgili tüm içeriği sözlük yazarları oluşturmaktadır. finlandiya türkiye eğitim sistemi karşılaştırması başlığına yazılanların hepsi doğru olmamakla beraber sadece kötü sözlük yazarlarını bağlamaktadır.
kötü sözlük olarak amacımız, yazarlarımız sayesinde sürekli gelişen, değişen bir bilgi ve paylaşım platformu oluşturmak ve bu platformun mümkün olacak en az kısıtlamayla gelişmesini ve güzelleşmesini sağlamaktır. kötü sözlük hepimizin katkılarıyla gerçeklerin yazıldığı, okunduğu, tartışıldığı, kritiğinin yapıldığı bir ortam olabilmek için yola çıkmıştır. (sıkıcı kısım başlıyor) ayrıca kötü sözlük'te yazılan her şey doğru olmayabilir, site içeriği 18 yaşından küçükler için sakıncalı da olabilir. dünyayı ele geçirmek gibi bir amacımız olmamasına rağmen tüm içerik creative commons by-nc-nd koşulları ile lisanslanmıştır.

bir takım şeyler:Onep Burun Estetiği · Onep Meme Estetiği · blog · sosyal sorumluluk · kullanım koşulları · gizlilik · künye · google+

Kötü Sözlük'ün içerik yönetimi, kontrolleri ve optimizasyon çalışmaları Tam SEO tarafından yapılmakta ve kötü sözlük hosting altyapısını labina.com.tr tarafından sağlanmaktadır.