hiçbirinize hesap vermek zorunda değilim

 • 'hiçbirinize hesap vermek zorunda değilim!' diye başlıyormuş birilerini silmek hayattan. bir mektubun başlangıcı gibi, bir hayatın bitişine de çok yakışan cümleymiş bu aslında. verdiğin kadar alamayacağını öğrenmek hayatın zaman alan derslerinden biriymiş meğer, verdiklerinin asla yetmeyeceğini anlamaksa en zor olanmış. köşe bucak kaçıyor, inkar ediyormuşsun. değer veriyor, ilgi duyuyor, seviyor, aşık oluyormuşsun; yaşamlarının en parıltılı köşesinden bir yaprak gösteriyorlar, onun seninde hakkın olduğunu zannetmeni sağlıyorlarmış.başkalarının mutsuzluğundan kendine besin çıkaranlar kadar, kendi bitkinliklerine ortak arayanlarla doluymuş dünya. ne kadar umut edersen, o kadar pişman oluyormuşsun, ne kadar değer verirsen, o kadar darbe alıyormuşsun, ve ne kadar seversen, sonunda o kadar üzülüyormuşsun. . . önyargıların önünden doludizgin giderken, nefes nefese arkalarda kalmayı istiyormuşsun, birileri elini uzatıp aklını yeniden allak bullak ediyor, sen son metrelere yine yargılarının yanında giriyormuşsun. . . yani ne zaman bir 'yeni' koymaya çalışsan da yürek sesine, akıl sesin asla susmuyormuş. . . gün geliyormuş, adım atacak gücün tükeniyor, tüm benliğin -kimselere çaktırmadan- kendi sessiz köşesine çekiliyormuş. sen kendini sorgularken, esas cümle hayat buluyormuş: 'hiç kimseye hesap vermek zorunda değilim kendi isteğimle girdim senin hayatına. sen nasıl yakaladığın her köşesinden acı bulaştırma hakkını bulabildiysen yaşamıma, bende seni yok sayma hakkımı kullanıyorum, geri dönüşü olmayan. . . ben gittim ve sen bittin. . .'

 • bazen aileye karşı kullanılan bir ergen cümlesidir. büyüdüm laan ben yeter artık deyip kapılar çarpılarak evden de kaçılır akabinde. yok ama bu cümle kullanılması gerekilen bir cümle değil kimseye karşı, en güzeli gerçekleştirmektir, hiç söylemeden sessizce ve koyucu bir şekilde. zafer o zaman elde edilmiş olur fikrimce.

  1
 • arkasından ''şimdi odama gidiyorum ve isyan ediyorum.'' gelmesi beklenen ergen cümlesi.

  şirin insanlar, seviyorum ben... *

 • bir yeni ergen dik duruşudur.

 • ergenlikten çıkıncaysa '' bu ne yaa bu ne şimdi ben hesap mı vericem size bu yaştan sonra ? ben çocuk değilim, beni kontrol etmekten vazgeç artık !! '' şekline dönüşebilir.

 • kapıyı da çarpınca ergen combosu tamamlanır.

  bizi takip edin