güzelinden
(güzelinden getirir)
Array ( [action] => home )

hiçbirinize hesap vermek zorunda değilim

başlık içinde ara araştır tümünü gör
detaylı başlık içi arama:
kelime:
yazar:
 1. 'hiçbirinize hesap vermek zorunda değilim!' diye başlıyormuş birilerini silmek hayattan. bir mektubun başlangıcı gibi, bir hayatın bitişine de çok yakışan cümleymiş bu aslında. verdiğin kadar alamayacağını öğrenmek hayatın zaman alan derslerinden biriymiş meğer, verdiklerinin asla yetmeyeceğini anlamaksa en zor olanmış. köşe bucak kaçıyor, inkar ediyormuşsun. değer veriyor, ilgi duyuyor, seviyor, aşık oluyormuşsun; yaşamlarının en parıltılı köşesinden bir yaprak gösteriyorlar, onun seninde hakkın olduğunu zannetmeni sağlıyorlarmış.başkalarının mutsuzluğundan kendine besin çıkaranlar kadar, kendi bitkinliklerine ortak arayanlarla doluymuş dünya. ne kadar umut edersen, o kadar pişman oluyormuşsun, ne kadar değer verirsen, o kadar darbe alıyormuşsun, ve ne kadar seversen, sonunda o kadar üzülüyormuşsun. . . önyargıların önünden doludizgin giderken, nefes nefese arkalarda kalmayı istiyormuşsun, birileri elini uzatıp aklını yeniden allak bullak ediyor, sen son metrelere yine yargılarının yanında giriyormuşsun. . . yani ne zaman bir 'yeni' koymaya çalışsan da yürek sesine, akıl sesin asla susmuyormuş. . . gün geliyormuş, adım atacak gücün tükeniyor, tüm benliğin -kimselere çaktırmadan- kendi sessiz köşesine çekiliyormuş. sen kendini sorgularken, esas cümle hayat buluyormuş: 'hiç kimseye hesap vermek zorunda değilim kendi isteğimle girdim senin hayatına. sen nasıl yakaladığın her köşesinden acı bulaştırma hakkını bulabildiysen yaşamıma, bende seni yok sayma hakkımı kullanıyorum, geri dönüşü olmayan. . . ben gittim ve sen bittin. . .'
  sinek valesi 24.03.2010 06.05
 2. bazen aileye karşı kullanılan bir ergen cümlesidir. büyüdüm laan ben yeter artık deyip kapılar çarpılarak evden de kaçılır akabinde. yok ama bu cümle kullanılması gerekilen bir cümle değil kimseye karşı, en güzeli gerçekleştirmektir, hiç söylemeden sessizce ve koyucu bir şekilde. zafer o zaman elde edilmiş olur fikrimce.
  isis 30.10.2010 00.14
 3. arkasından ''şimdi odama gidiyorum ve isyan ediyorum.'' gelmesi beklenen ergen cümlesi.

  şirin insanlar, seviyorum ben... *
  libellula depressa 30.10.2010 00.21
 4. bir yeni ergen dik duruşudur.
  interizm kusurlari 30.10.2010 00.22
 5. ergenlikten çıkıncaysa '' bu ne yaa bu ne şimdi ben hesap mı vericem size bu yaştan sonra ? ben çocuk değilim, beni kontrol etmekten vazgeç artık !! '' şekline dönüşebilir.
  le vent nous portera 30.10.2010 00.26
 6. kapıyı da çarpınca ergen combosu tamamlanır.
  francescoli 30.10.2010 00.29

sözlük kısayolları: g - güzelinden / n - neler oluyor / b - bugün / k - karışık / s - senden sonra / a - ara / m - mesajlar

bu sayfada hiçbirinize hesap vermek zorunda değilim başlığı hakkında kötü sözlük yazarlarının yazdıkları subjektif yorumlar bulunmaktadır ve hiçbirinize hesap vermek zorunda değilim ile ilgili tüm içeriği sözlük yazarları oluşturmaktadır. hiçbirinize hesap vermek zorunda değilim başlığına yazılanların hepsi doğru olmamakla beraber sadece kötü sözlük yazarlarını bağlamaktadır.
kötü sözlük olarak amacımız, yazarlarımız sayesinde sürekli gelişen, değişen bir bilgi ve paylaşım platformu oluşturmak ve bu platformun mümkün olacak en az kısıtlamayla gelişmesini ve güzelleşmesini sağlamaktır. kötü sözlük hepimizin katkılarıyla gerçeklerin yazıldığı, okunduğu, tartışıldığı, kritiğinin yapıldığı bir ortam olabilmek için yola çıkmıştır. (sıkıcı kısım başlıyor) ayrıca kötü sözlük'te yazılan her şey doğru olmayabilir, site içeriği 18 yaşından küçükler için sakıncalı da olabilir. dünyayı ele geçirmek gibi bir amacımız olmamasına rağmen tüm içerik creative commons by-nc-nd koşulları ile lisanslanmıştır.

bir takım şeyler:Onep Burun Estetiği · Onep Meme Estetiği · blog · sosyal sorumluluk · kullanım koşulları · gizlilik · künye · google+

Kötü Sözlük'ün içerik yönetimi, kontrolleri ve optimizasyon çalışmaları Tam SEO tarafından yapılmakta ve kötü sözlük hosting altyapısını labina.com.tr tarafından sağlanmaktadır.