Array ( [action] => home )

kendinden başkasını sevmeyen insan

başlık içinde ara araştır tümünü gör
detaylı başlık içi arama:
kelime:
yazar:
 1. varoluşu sevgi olan insanın kendinden başka kimseyi sevmeme durumu. böyleleri sadece kendini düşünür, işine geldiği gibi hareket eder. sevgili olanları aldatır, yalan söyler, insana hayatı zehir eder.

  sorsan neden böylesin diye bir kaç tür cevap alırsın.

  -niye böylesin, neden kendinden başka kimseyi sevmiyorsun?
  +çünkü narsist ve egoist bir orospu çocuguyum.

  -niye böylesin, neden kendinden başka kimseyi sevmiyorsun?
  +because, world is so corrupted. (gbkz: birey kötü değildir, toplum onu kötü yapar.)

  -niye böylesin, neden kendinden başka kimseyi sevmiyorsun?
  +bu kısacık dünyada kendimden başka kimseyi sevmeye vaktim yok.

  -niye böylesin, neden kendinden başka kimseyi sevmiyorsun?
  +sevdim de noldu herkes gitti, yalan söyledi, aldattı vs vs vs... artık ben de oyunu kuralına göre oynuyorum. benim supply'ıma demand yoktu, ben de demand'e supply ürettim.
  gunaydinistanbulkardes 30.11.2012 13.07
 2. kendini beğenmiş insandır.
  eliftopl 30.11.2012 13.38 ~ 19.00
 3. kendini manyakçana sevendir. kendimden başkayı sevemedim en çok. hep ben, hep ben, hep ben....
  shut the fuck up 30.11.2012 13.45
 4. hiç olmazsa dürüsttür.
  örneğin bir hayatı paylaşmak adına kurulan cümle "seni seviyorum", dünyanın en bencil cümlelerindendir. açılımı ; seni sevdiğim için yanındayım ve yanımda olmana izin veriyorum. yani senin beni sevmen ,seni sevmemi tetiklemiş ya da kuvvetlendirmiş olabilir ama ben! seni sevmesem şeyime takmam.

  evet bencil piç, bunu anlayacak yaşta ve tecrübedeyim. kendinden başkasını sevmeyen yada bunu açık yüreklilikle söyleyen şahsı bu yüzden tebrik ediyorum. hiç olmazsa dürüst.!
  zeyzey 30.11.2012 13.58
 5. birtakım insanlar tarafından illaki bir darbe ya da bir kötülük görmüş olan insanın kendini koruma anlayışıdır.
  belki işe yarıyordur?
  belki de artık canı yanmıyordur, zarar görmüyordur ya da üzülmüyordur...
  hurma 30.11.2012 18.56
 6. seversen sikilirsin mottosuyla yaşayan kişidir.
  bully kutt 30.11.2012 18.56
 7. problem derinlerdedir bu tiplerde. sadece kendini böyle koruyacağını sanarak yaşar. çok acırım bunlara ben... koyun bile sürü içinde mutlu arkadaş; bunların ki hayat değil.

  gerçi çağımızda iki hastalık var ya; güvensizlik ve ümitsizlik. tamam işte bu iki hastalığın ilk belirtileridir kişinin bünyesinde: kendime aşıkım, keşke bir ben daha olsa bende benden içeri... gibi şeyler de safettirebilir.

  narsizmle ilgili divan şiirinde bir de hikaye vardır, nergis çiçeğiyle bağdaştırılır. bilen bilir yazmayacağım; sizde iyice hazırcı oldunuz arkadaş!
  nedediysek o 30.11.2012 19.02

sözlük kısayolları: g - güzelinden / n - neler oluyor / b - bugün / k - karışık / s - senden sonra / a - ara / m - mesajlar

bu sayfada kendinden başkasını sevmeyen insan başlığı hakkında kötü sözlük yazarlarının yazdıkları subjektif yorumlar bulunmaktadır ve kendinden başkasını sevmeyen insan ile ilgili tüm içeriği sözlük yazarları oluşturmaktadır. kendinden başkasını sevmeyen insan başlığına yazılanların hepsi doğru olmamakla beraber sadece kötü sözlük yazarlarını bağlamaktadır.
kötü sözlük olarak amacımız, yazarlarımız sayesinde sürekli gelişen, değişen bir bilgi ve paylaşım platformu oluşturmak ve bu platformun mümkün olacak en az kısıtlamayla gelişmesini ve güzelleşmesini sağlamaktır. kötü sözlük hepimizin katkılarıyla gerçeklerin yazıldığı, okunduğu, tartışıldığı, kritiğinin yapıldığı bir ortam olabilmek için yola çıkmıştır. (sıkıcı kısım başlıyor) ayrıca kötü sözlük'te yazılan her şey doğru olmayabilir, site içeriği 18 yaşından küçükler için sakıncalı da olabilir. dünyayı ele geçirmek gibi bir amacımız olmamasına rağmen tüm içerik creative commons by-nc-nd koşulları ile lisanslanmıştır.

bir takım şeyler:Onep Burun Estetiği · Onep Meme Estetiği · blog · sosyal sorumluluk · kullanım koşulları · gizlilik · künye · google+

Kötü Sözlük'ün içerik yönetimi, kontrolleri ve optimizasyon çalışmaları Tam SEO tarafından yapılmakta ve kötü sözlük hosting altyapısını labina.com.tr tarafından sağlanmaktadır.