muammer akkaş

 • an itibariyle yaptığı açıklama kriz çıkartır.

  "bugün itibariyle bu soruşturma dosyasının içerisinde yer alan arama, el koyma, gözaltı kararları ile birlikte gerekçe gösterilmeden uhdemden alındığını öğrendim. bundan sonra sorumluluk istanbul cumhuriyet başsavcısı ve başsavcı vekilindedir. tüm meslektaşlarım ve kamuoyu bilmelidir ki; bir cumhuriyet savcısı olarak soruşturma yapmam engellenmiştir.
  dolayısıyla hem başsavcılık üzerinden hem de yargılama kararlarını uygulama durumunda olan adli kolluk üzerinden yargıya açıkça baskı yapılmış ve mahkeme kararlarının uygulanması önlenmiştir. mahkeme kararlarını uygulamayarak sıralı amirler suç işlemiştir. şüphelilerin önlem alması, kaçması ve delil karartması imkanı verilmiştir.

  devletin üç temel erkinden biri olan, bağımsız ve tarafsız bir şekilde görev yapması beklenen yargı erkinin bir mensubu olarak bizlerden beklenen, mevzuatın bize vermiş olduğu yetki çerçevesinde işlenen suçlar ve suç işleyenler hakkında gereğinin yapılmasıdır. görevimiz, baskılardan korkarak ve çekinerek milletin hukukunu çiğnetmek değil, milletimizin hukukunu koruma yoluyla görevimizi hakkıyla yerine getirmeye çalışmaktır. bu zorlu süreçte, en başta meslek büyüklerimiz olmak üzere bütün hukuk camiasından yargı bağımsızlığına sahip çıkmalarını bekliyorum.
  saygılarımla."

  alin size ileri demokrasi

  1
 • dipnot
  "bir not düşmek gerekir: savcı muammer akkaş, üç yıldır hrant dink soruşturmasını da yürütüyor ve ilgili memurlar hakkında işlem yapmıyordu." ismail saymaz

 • terör savcısı olan zat.

 • rte'nin hedef gösterdiği savcı.

  bizi takip edin

  kötü sözlük © 2010 - 2015 (zaman nasıl geçiyor)

  bu sayfada muammer akkaş başlığı hakkında kötü sözlük yazarlarının yazdıkları subjektif yorumlar bulunmaktadır ve muammer akkaş ile ilgili tüm içeriği sözlük yazarları oluşturmaktadır. muammer akkaş başlığına yazılanların hepsi doğru olmamakla beraber sadece kötü sözlük yazarlarını bağlamaktadır. kötü sözlük olarak amacımız, yazarlarımız sayesinde sürekli gelişen, değişen bir bilgi ve paylaşım platformu oluşturmak ve bu platformun mümkün olacak en az kısıtlamayla gelişmesini ve güzelleşmesini sağlamaktır. kötü sözlük hepimizin katkılarıyla gerçeklerin yazıldığı, okunduğu, tartışıldığı, kritiğinin yapıldığı bir ortam olabilmek için yola çıkmıştır. (sıkıcı kısım başlıyor) ayrıca kötü sözlük'te yazılan her şey doğru olmayabilir, site içeriği 18 yaşından küçükler için sakıncalı da olabilir. dünyayı ele geçirmek gibi bir amacımız olmamasına rağmen tüm içerik creative commons by-nc-nd koşulları ile lisanslanmıştır.

  bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - S.S.S. - istatistikler - facebook - twitter - google+