güzelinden
(güzelinden getirir)
Array ( [action] => home )

organik kimya

başlık içinde ara araştır tümünü gör
detaylı başlık içi arama:
kelime:
yazar:
 1. kimya' nın, organik bileşikleri inceleyen dalıdır...

  bitki, hayvan, ya da mikroorganizmalar ile ilgili tüm alanlar organik kimyanın temel ilkelerine dayanır. yine yaşamımızda büyük önem taşıyan ilaçlar, plastikler, sentetik boyalar, deterjanlar organik kimyanın kapsamına girer.

  ukteyi veren: runo
  notu: "kimyanın diğer boyutu.. derin.. zevkli.. falan.."
  sondaj 07.03.2010 20.39
 2. karbon birleşiklerinin incelenmesini konu alan kimya bölümü.
  rude bloke 22.04.2010 10.09
 3. lise son sınıf kimya derslerinizin tümünü kapsar.son sınıfa kadar karbona bu kadar saygı duymazdım evet.
  sanatsalteror 19.08.2010 18.37
 4. okuluna göre değişmekte olup ama genellikle kimya bölümü öğrencilerinin dört dönem,kimya mühendisliği öğrencilerinin bir dönem aldığı işkence derstir.
  i want to play a game 19.08.2010 18.39
 5. c h n o elementlerinin içinde bulunduğu kimya dalıdır hatta sadece bunlar vardır yav.
  cbk 19.08.2010 18.40
 6. bir başka zor ders. öğrenilesi hede.
  sucukekmek 09.10.2010 13.58
 7. (bkz: ezber)**
  namsilent 19.10.2010 23.42
 8. kimyasal bağları bilmeyen, kendisine verilen verilere dört işlem yapmaktan öte hiç bi bok yapamayan öküzlerce ezber seklinde yaftalanan, kimyasal bağları, bağların yapılarını, oluşan sekillerin üç boyutlu yapısını, sara jay'in memelerini bilmeniz durumunda hiç zorlanmayacağınız derstir.

  bu dersi it gibi binlerce soru çözüp öğrenmeye çalışan zeka özürlüler var ya aha onlara söylüyorum: siktirin gidin.
  jokerluthor 25.06.2011 14.22
 9. lisede gördüğüm düzey için diyeceğim şu ki; en baştan düzgün temel atıp eklenenleri ise düzgünce yerleştirmeyle son derece keyif alınabilecek ve başarılı olunabilecek kimya konusu.
  en sevdiğim.
  red rot kirmizi 02.04.2012 01.13
 10. adı gibi organik olmadığı kesindir.temelde carbonun 4 bağ yaptığını bilmen gerekir.bu derste alkanlar , sikloalkanlar , alkenler , eterler , alkoller , ketonlar , aldehitler , aromatikler ve daha hatırlayamadığım ögrenip öğrendikten sonra işinize yaramayı bıraktığı anda sizinde hatırlayamacağınız yada hatırlamak istemeyeceğiniz bir sürü başlık havada uçuşur.
  uuu beybi cok havali 02.04.2012 19.48

sözlük kısayolları: g - güzelinden / n - neler oluyor / b - bugün / k - karışık / s - senden sonra / a - ara / m - mesajlar

bu sayfada organik kimya başlığı hakkında kötü sözlük yazarlarının yazdıkları subjektif yorumlar bulunmaktadır ve organik kimya ile ilgili tüm içeriği sözlük yazarları oluşturmaktadır. organik kimya başlığına yazılanların hepsi doğru olmamakla beraber sadece kötü sözlük yazarlarını bağlamaktadır.
kötü sözlük olarak amacımız, yazarlarımız sayesinde sürekli gelişen, değişen bir bilgi ve paylaşım platformu oluşturmak ve bu platformun mümkün olacak en az kısıtlamayla gelişmesini ve güzelleşmesini sağlamaktır. kötü sözlük hepimizin katkılarıyla gerçeklerin yazıldığı, okunduğu, tartışıldığı, kritiğinin yapıldığı bir ortam olabilmek için yola çıkmıştır. (sıkıcı kısım başlıyor) ayrıca kötü sözlük'te yazılan her şey doğru olmayabilir, site içeriği 18 yaşından küçükler için sakıncalı da olabilir. dünyayı ele geçirmek gibi bir amacımız olmamasına rağmen tüm içerik creative commons by-nc-nd koşulları ile lisanslanmıştır.

bir takım şeyler:Onep Burun Estetiği · Onep Meme Estetiği · blog · sosyal sorumluluk · kullanım koşulları · gizlilik · künye · google+

Kötü Sözlük'ün içerik yönetimi, kontrolleri ve optimizasyon çalışmaları Tam SEO tarafından yapılmakta ve kötü sözlük hosting altyapısını labina.com.tr tarafından sağlanmaktadır.