Array ( [action] => home )

sapık

başlık içinde ara araştır tümünü gör
detaylı başlık içi arama:
kelime:
yazar:


 1. --`alinti`--

  alfred hitchcock tarafından çekilen, senaryosu joseph stefano tarafından psikozlu bir katili hakkında yazılan 1960 tarihli korku ve gerilim filmidir. film, robert bloch'un wisconsinli katil ed gein'nin suçlarından esinlenerek yazdığı aynı adlı romanından uyarlanmıştır. film, bir sekreter olan marion crane (janet leigh) ve yalnız başına yaşayan bir motel sahibi norman bates (anthony perkins) arasındaki karşılaşmayı anlatır. film türkiye'de 24 ocak 1965'te gösterime girmiştir.

  --`alinti`--

  celine 07.02.2010 16.17
 2. tramvayda ellemeye kalkıp paparayı yiyen sonra yine ellemeye kalkan hayvandır.
  kafaninsivriucu 07.02.2010 16.19
 3. (bkz: haydar dümen'e yöneltilen ilginç sorular)
  basercelebi 07.02.2010 16.49
 4. (bkz: ortaokul çağları)
  basercelebi 08.02.2010 20.00
 5. uzun süre sap kalınca alınan -ık takısının etkisi.
  maverick 19.02.2010 03.29
 6. insanın beynine kan sıçratan ruhsağlığı bozuk yaratık.
  lugosi 19.02.2010 03.37
 7. cinsiyet olarak erkek olan kimse.lakin kimi erkek sapık olduğunu saklamak ister.

  (bkz: sapık erkek,dürüst erkek.)
  yanetki 19.02.2010 03.59
 8. duş sahnesiyle ünlü alfred hitchcock filmi. duş perdesinin ardından görünen eli bıçaklı adam silüeti kült olmuştur. psikolojik gerilik-korku filmleri içinde türünün öncülerindendir.
  salcali ekmek 19.02.2010 04.12
 9. kuran'daki hakaretlerden birisidir, şu şekilde yer alır:

  fatiha (7) : bizi doğru yola, kendilerine nimet verdiklerinin yoluna ilet; gazaba uğrayanlarınkine ve sapıklarınkine değil.

  bakara (16) : işte onlar, hidayete karşılık sapıklığı satın almış kimselerdir. bu yüzden alışverişleri onlara kar getirmemiş ve (sonuçta) doğru yolu bulamamışlardır. (175) işte bunlar hidayeti verip sapıklığı, bağışlanmayı verip azabı satın alanlardır. onlar ateşe karşı ne kadar da dayanıklıdırlar(!) (256) dinde zorlama yoktur. çünkü doğruluk sapıklıktan iyice ayrılmıştır. o halde kim tağûtu tanımayıp allah'a inanırsa, kopmak bilmeyen sapasağlam bir kulpa yapışmıştır. allah, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.

  al-i imran (90) : şüphesiz iman ettikten sonra inkar eden, sonra da inkarda ileri gidenlerin tövbeleri asla kabul edilmeyecektir. işte onlar sapıkların ta kendileridir. (164) andolsun, allah, mü'minlere kendi içlerinden; onlara ayetlerini okuyan, onları arıtıp tertemiz yapan, onlara kitab ve hikmeti öğreten bir peygamber göndermekle büyük bir lütufta bulunmuştur. oysa onlar, daha önce apaçık bir sapıklık içinde idiler.

  nisa (116) : şüphesiz allah kendisine ortak koşulmasını bağışlamaz. bunun dışındaki günahları, dilediği kimseler için bağışlar. allah'a ortak koşan, kuşkusuz, derin bir sapıklığa düşmüştür. (136) ey iman edenler! allah'a, peygamberine, peygamberine indirdiği kitaba ve daha önce indirdiği kitaba iman edin. kim allah'ı, meleklerini, kitaplarını, peygamberlerini ve ahiret gününü inkar ederse derin bir sapıklığa düşmüş olur.

  a'raf (146) : yeryüzünde haksız yere büyüklük taslayanları ayetlerimden uzaklaştıracağım. (onlar) her ayeti görseler de ona iman etmezler. doğru yolu görseler onu yol edinmezler. ama sapıklık yolunu görseler onu (hemen)yol edinirler. bu, onların, ayetlerimizi yalanlamaları ve onlardan hep gafil olmaları sebebiyledir.

  ibrahim (3) : dünya hayatını ahirete tercih edenler, (insanları) allah yolundan çevirip onu eğri ve çelişkili göstermek isteyenler var ya, işte onlar derin bir sapıklık içindedirler. (18) rablerini inkar edenlerin durumu şudur: onların işleri, fırtınalı bir günde rüzgarın şiddetle savurduğu küle benzer. (dünyada) kazandıkları hiçbir şeyin (ahirette) yararını görmezler. işte bu derin sapıklıktır.

  nahl (36) : andolsun biz, her ümmete, "allah'a kulluk edin, tağûttan kaçının" diye peygamber gönderdik. allah onlardan kimini doğru yola iletti, onlardan kimine de (kendi iradeleri sebebiyle) sapıklık hak oldu. şimdi yeryüzünde dolaşın da peygamberleri yalanlayanların sonunun ne olduğunu görün.

  hac (12) : o, allah'ı bırakır da kendine ne zarar, ne de fayda veren şeylere tapar. bu da derin sapıklığın ta kendisidir.

  neml (81) : körleri sapıklıklarından vazgeçirip doğru yola getiremezsin. ancak ayetlerimize inanıp da müslüman olmuş olanlara duyurabilirsin.

  şu'ara (97) : "allah'a andolsun! biz gerçekten apaçık bir sapıklık içindeymişiz."

  sebe' (8) : "allah'a karşı yalan mı uydurdu, yoksa onda delilik mi var?" hayır öyle değil! ahirete inanmayanlar azap ve derin sapıklık içindedirler.

  zümer (22) : allah'ın, göğsünü islam'a açtığı, böylece rabbinden bir nur üzere bulunan kimse, kalbi imana kapalı kimse gibi midir? allah'ın zikrine karşı kalpleri katı olanların vay haline! işte onlar açık bir sapıklık içindedirler.

  fussilet (52) : de ki: "ne dersiniz? eğer o (kur'an) allah katından olup da siz de onu inkar etmişseniz, o zaman derin bir ayrılık içinde bulunan kimseden daha sapık kim olabilir?"

  şûra (18) : kıyamete inanmayanlar, onun çabuk kopmasını isterler. inananlar ise, ondan korkarlar ve onun gerçek olduğunu bilirler. iyi bilin ki, kıyamet günü hakkında tartışanlar derin bir sapıklık içindedirler.

  zuhruf (40) : sağırlara sen mi duyuracaksın; yahut körleri ve apaçık bir sapıklık içinde olanları sen mi doğru yola ileteceksin?

  ahkaf (32) : kim allah'ın davetçisine uymazsa, yeryüzünde allah'ı aciz bırakacak değildir. kendisi için allah'tan başka dostlar da bulunmaz. işte onlar apaçık bir sapıklık içindedirler.

  kaf (27) : arkadaşı (olan şeytan) der ki: "ey rabbimiz! onu ben azdırmadım, fakat kendisi derin bir sapıklık içinde idi."
  asi polis 04.05.2010 23.45
 10. (bkz: sapkın)
  eemmree 04.05.2010 23.54

sözlük kısayolları: g - güzelinden / n - neler oluyor / b - bugün / k - karışık / s - senden sonra / a - ara / m - mesajlar

bu sayfada sapık başlığı hakkında kötü sözlük yazarlarının yazdıkları subjektif yorumlar bulunmaktadır ve sapık ile ilgili tüm içeriği sözlük yazarları oluşturmaktadır. sapık başlığına yazılanların hepsi doğru olmamakla beraber sadece kötü sözlük yazarlarını bağlamaktadır.
kötü sözlük olarak amacımız, yazarlarımız sayesinde sürekli gelişen, değişen bir bilgi ve paylaşım platformu oluşturmak ve bu platformun mümkün olacak en az kısıtlamayla gelişmesini ve güzelleşmesini sağlamaktır. kötü sözlük hepimizin katkılarıyla gerçeklerin yazıldığı, okunduğu, tartışıldığı, kritiğinin yapıldığı bir ortam olabilmek için yola çıkmıştır. (sıkıcı kısım başlıyor) ayrıca kötü sözlük'te yazılan her şey doğru olmayabilir, site içeriği 18 yaşından küçükler için sakıncalı da olabilir. dünyayı ele geçirmek gibi bir amacımız olmamasına rağmen tüm içerik creative commons by-nc-nd koşulları ile lisanslanmıştır.

bir takım şeyler:Onep Burun Estetiği · Onep Meme Estetiği · blog · sosyal sorumluluk · kullanım koşulları · gizlilik · künye · google+

Kötü Sözlük'ün içerik yönetimi, kontrolleri ve optimizasyon çalışmaları Tam SEO tarafından yapılmakta ve kötü sözlük hosting altyapısını labina.com.tr tarafından sağlanmaktadır.