Array ( [action] => home )

yunan ve rum arasındaki fark

başlık içinde ara araştır tümünü gör
detaylı başlık içi arama:
kelime:
yazar:
 1. yoktur.

  birlikte yaşayan bir toplumu türkler gelip bölmüştür. anadolu'da kalanları rum, yunanistan'da kalanları yunan olmuştur.

  rum denilenlerin kökeni biraz daha bizans derler ama...
  absurt votka 05.12.2010 06.11
 2. (bkz: beyoğlu'na kravatsız çıkmamış nesil)
  ta ta ta 05.12.2010 06.17
 3. yoktur. ikiside; nesli tükenesice soyu kırılasıca ırklardır.
  turkce karakter 05.12.2010 12.45
 4. varlıkları faşistleri rahatsız eden insan toplulukları.
  birarkadasabakacaktim 05.12.2010 12.47
 5. bir de greek ve romalılar arasındaki farklar vardır ki,history of politcal thought derslerinde öğrenmek mümkündür.
  player207 05.12.2010 13.24
 6. aralarında dağlar kadar fark vardır. rumlar roma kökenlidir. yunanlılar ise roma'nın köle adayları trakyalılardı. tarihin tozlu sayfalarında birbirine düşman iki milleti dost olarak sunmak ancak bilgisizlliktir.
 7. yunanistan dışında yaşayan yunanca konuşan - yunan vatandaşı da olmayan - kimselere rum denilir, ama yunanistan'da yaşayanlara yunan denilir.

  (bkz: he yarram he)
  attosecond 05.12.2010 13.42
 8. türkiye sınırları içersinde her yunanlı ''rum'' olarak adlandırılır..bu süreç onlar yunan kara sularına adım attıklarında biter.
  işte aradaki tek fark budur..
  blueice 05.12.2010 21.49

sözlük kısayolları: g - güzelinden / n - neler oluyor / b - bugün / k - karışık / s - senden sonra / a - ara / m - mesajlar

bu sayfada yunan ve rum arasındaki fark başlığı hakkında kötü sözlük yazarlarının yazdıkları subjektif yorumlar bulunmaktadır ve yunan ve rum arasındaki fark ile ilgili tüm içeriği sözlük yazarları oluşturmaktadır. yunan ve rum arasındaki fark başlığına yazılanların hepsi doğru olmamakla beraber sadece kötü sözlük yazarlarını bağlamaktadır.
kötü sözlük olarak amacımız, yazarlarımız sayesinde sürekli gelişen, değişen bir bilgi ve paylaşım platformu oluşturmak ve bu platformun mümkün olacak en az kısıtlamayla gelişmesini ve güzelleşmesini sağlamaktır. kötü sözlük hepimizin katkılarıyla gerçeklerin yazıldığı, okunduğu, tartışıldığı, kritiğinin yapıldığı bir ortam olabilmek için yola çıkmıştır. (sıkıcı kısım başlıyor) ayrıca kötü sözlük'te yazılan her şey doğru olmayabilir, site içeriği 18 yaşından küçükler için sakıncalı da olabilir. dünyayı ele geçirmek gibi bir amacımız olmamasına rağmen tüm içerik creative commons by-nc-nd koşulları ile lisanslanmıştır.

bir takım şeyler:Onep Burun Estetiği · Onep Meme Estetiği · Startatil.com ·blog · sosyal sorumluluk · kullanım koşulları · gizlilik · künye · google+

Kötü Sözlük'ün içerik yönetimi, kontrolleri ve optimizasyon çalışmaları Tam SEO tarafından yapılmakta ve kötü sözlük hosting altyapısını labina.com.tr tarafından sağlanmaktadır.